Czy lepiej odstawić przyjmowanie tych tabletek?

Witam mam pytanie. Od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne Axia conti. Jakoś w zeszłym roku przed wakacjami zaczęłam mieć ciągle nudności, biegunki, wzdęcia i dyskomfort. Dokładnie cały czas czułam brzuch nie wiem jak to określić. Jakos w pazdzierniju Byłam u lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na usg na badania krwi moczu kału wszystko wporzadku A dolegliwości były nadal, udałam się prywatnie do najlepszego ginekologa w mieście który wykluczył że to jakiś problem ginekologiczny bo również jest wszystko okej. No myślałam musi tak być i już. W styczniu tego roku zapomniałam kupić tabletki a nie było mnie nawet w mieście nie miałam skąd załatwić (nie pomyślałam o e recepcie) i przestałam brać. No objawy jak ręką odjął wszystko minęło. W końcu mogłam normalnie żyć jednakże zaczął rozpadać się z tego powodu mój związek gdyż bez zabezpieczenia bałam się zbliżyć z partnerem. Teraz w kwietniu stwierdziłam że spróbuje jeszcze raz Axia conti. Zadzwoniłam do lekarza wpisał receptę i zaczęłam brać w pierwszym dniu miesiączki. Wszystkie dolegliwości wróciły, ból nie daje zasnąć, budzi w nocy. Gdy zadzwoniłam do ginekologa do którego uczęszczam stwierdził że to na pewno nie od tych tabletek i znowu mam się udać na wszystkie inne badania jak będzie to możliwe. Gdy zapytałam o zmianę antykoncepcji na krążki czy plastry stwierdził że tabletki są najlepsze i mam przy nich zostać. Dodam że tabletki nawet w Internecie mają opinie 6,2/10. Czy lepiej je odstawić, zmienić lekarza, czy nie ma wyjścia i muszę się tak męczyć codziennie ?

Proponuję skonsultować się jednak z innym ginekologiem. Odstawiłabym te tabletki, jeżeli dolegliwości o których Pani napisała pojawiają się dokładnie w momencie włączenia terapii