Co może oznaczać brak krwawienia po zakończeniu tabletek?

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (Axia Conti) od 5 miesięcy, za każdym razem krwawienie z odstawienia występowało. Gdy teraz skończyłam 6 blister z tabletkami placebo to krwawienie nie wystąpiło. Dodam, ze z partnerem za każdym razem mamy stosunek przerywany mimo antykoncepcji. Na dodatek przez tydzien chorowałam na wirusowe zapalenie migdałków, brałam witaminę C, aspirin C, ziołowe kropelki odpornościowe. Test ciążowy zrobiłam dzisiaj w dniu gdy miało sie pojawić krwawienie, wyszedł negatywny.

Lek. Michał Lenard

Opóźnienie krwawienia miesiączkowego może być spowodowane wystąpieniem infekcji i nie musi być groźne. W przypadku braku krwawienia przez następne dwa tygodnie konieczna będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!