Co oznacza to krwawienie podczas stosowania antykoncepcji u 29-latki?

Zaczelam brać tabletki antykoncepcyjne. Dziś wzięłam 15 tabletek. Codziennie występuje krwawienie od dwóch dni dość spore.czy to normalne i jak długo będzie się utrzymywać? Czy możliwe że będzie tak Codziennie do miesiączki?
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W pierwszych miesiącach przyjmowania antykoncepcji hormonalnej u wielu kobiet pojawiają się plamienia/krwawienia śródcykliczne, które nie są groźne i są efektem przystosowywania się organizmu do zażywanych tabletek. Dolegliwości te powinny ustąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale gdyby krwawienia były intensywne, powinna się Pani zgłosić do lekarza.

Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi udzielonych na podobne pytania dotyczące plamień podczas stosowania antykoncepcji:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-antykoncepcji-hormonalnej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przedterminowe-plamienie-przy-stosowaniu-antykoncepcji-hormonalnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.