Plamienie przy antykoncepcji hormonalnej

Od ponad roku biorę tabletki Novynette, do tej pory wszystko było w porządku. Od wczoraj jednak mam lekkie plamienie. Czy może to oznacza, że tabletki są za słabe? Czy kontaktować się z lekarzem, czy poczekać czy bedzie się to powtarzało? I czy skuteczność tabletek jest zachowana (nie pominełam tabletki i zazywam je regularnie)? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Plamienia to jeden ze skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych, który występuje zazwyczaj na początku stosowania preparatu i ustępuje po kilku miesiącach (3-5 miesięcy). Nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjną. Dziwne wydaje się być to, że u Pani plamienie wystąpiło po raz pierwszy  po roku stosowania tabletek... To może wskazywać, że plamienie może być związane z czymś innym niż pigułki antykoncepcyjne. Myślę, że warto byłoby to skonsultować z ginekologiem.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty