Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamienia przy antykoncepcji hormonalnej

Witam, od lutego tego roku stosuję pigułki R****, co drugie - trzecie opakowanie mam krwawienia międzymiesiączkowe, w tygodniu poprzedzającym 7 -dniową przerwę. W tym miesiącu objawy się powtórzyły przy czym towarzyszy im brak krwawienia w czasie. kiedy powinien on wystąpić (było jedynie jednodniowe małe plamienie), wystąpiły jednak objawy, które towarzyszą menstruacji np ból w podbrzuszu. Zaznaczam, że wszystkie tabletki wzięłam o tej samej godz., wyniki cytologii mam dobre. Czy jest to efekt ubocznym brania antykoncepcji hormonalnej, czy jestem nadal zabezpieczona przed ciążą?  

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie, nie stosowała Pani równocześnie leków obniżających ich skuteczność nie ma powodu do niepokoju-ich skuteczność jest zachowana.
Krwawienia międzymiesiączkowe mogą występować w pierwszych cyklach od rozpoczęcia przyjmowania antykoncepcji. U Pani trwa to jednak za długo. Sugerowałabym kontakt z Pani lekarzem ginekologiem, który zbierze dokładny wywiad i lepiej Panią zbada. Być może niezbędne będzie zmienienie preparatu.

Pozdrawiam.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy