Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trioxal a antykoncepcja hormonalna

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne od 7 miesięcy. Nigdy nie pominelam żadnej tabletki. Po skończonym opakowaniu zawsze robię 7 dniową przerwę i na 8 dzień zaczynam kolejne opakowanie. Do tej pory na 5 dzień przerwy dostawałam krwawienie. Jednak tym razem w czasie przerwy krwawienie nie wystąpiło w ogóle. Od 2 tyg biorę lek trioxal w ulotce leku znalazłam zdanie "Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczna metode antykoncepcji" czy ten lek obniża skuteczność tabletek anty.?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisany przez Panią brak krwawienia to rzeczywiście wynik stosowanego preparatu Trioxal. Jednoczesne stosowanie Trioxalu i antykoncepcji hormonalnej może skutkować zaburzeniami miesiączkowymi o charakterze krwawień międzymiesiączkowych, braku lub nasilenia krwawienia. Trioxal nie obniża jednak skuteczności antykoncepcji - nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy