Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ ketoprofenu na skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Mam wątpliwości w związku z K*** forte. Zażyłam trzy dawki K*** w związku z zapaleniem mięśnia międzyżebrowego. Jednocześnie zażywam pigułki antykoncepcyjne M***. Jedną dawkę K*** przyjęłam również mniej więcej równocześnie z M***. Przeglądam fora internetowe i zdania na temat interakcji K*** i pigułek antykoncepcyjnych są podzielone. Proszę o odpowiedź, czy K*** wpływa na obniżenie skuteczności antykoncepcji - czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać? I jak długo?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie!

Ketoprofen będący substancją czynną stosowanego przez Panią leku należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, nie wchodzących w interakcje z antykoncepcją hormonalną. W Pani sytuacji nie doszło zatem do obniżenia skuteczności antykoncepcji i nie ma wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy