Wpływ leku Neosine Forte na skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Dzień dobry! Proszę o informację, czy tabletki Neosine Forte obniżają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych (Novynet) Będę bardzo wdzięczna, ponieważ pytając lekarza rodzinnego, który wypisał receptę otrzymałam odpowiedź, że nie niestety nie ma pojęcie. Bardzo proszę o informacje, dziekuje

Witam!
Producent preparatu Neosine Forte nie podaje informacji na temat wpływu leku na skuteczność antykoncepcji. Jako jedno z możliwych działań niepożądanych preparatu Neosine wymieniona jest biegunka - w przypadku jej wystąpienia może dojść do obniżenia wchłaniania innych preparatów, w tym antykoncepcyjnych.
W takim wypadku radzę zachować ostrożność i na czas przyjmowania leku powstrzymywać się od pełnych stosunków lub stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywy.