Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Ketotifen nie powinien wchodzić w interakcje z doustną antykoncepcją hormonalną, chyba że producent tabletek antykoncepcyjnych wspomina o możliwości wystąpienia działań niepożądanych w postaci obniżenia skuteczności antykoncepcji wskutek interakcji z lekiem Ketotifen.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne.

Proszę zapoznać się z ulotką pigułek, jeśli jednak nie znajdzie Pani tam stosownej wzmianki, prawdopodobnie nie ma powodu do obaw. Warto jednak pamiętać o kilkugodzinnym odstępie czasowym pomiędzy pigułką antykoncepcyjną a lekiem Ketotifen.

O tym, co może wchodzić w interakcje i obniżać skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej, przeczyta Pani w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy