Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Enterosol nie powinien mieć wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, natomiast warto zachować ostrożność przy stosowaniu leku z uwagi na to, że nie są znane interakcje pomiędzy wieloma wyciągami roślinnymi a tabletkami antykoncepcyjnymi. Wiadomo, że zioła i rośliny takie jak pluskwica groniasta, palma sabałowa czy babka płesznik i dziurawiec mogą osłabiać działanie pigułek antykoncepcyjnych.

Więcej informacji dotyczących tego, co może wpływać na skuteczność antykoncepcji hormonalnej w postaci tabletek w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

W składzie leku Enterosol z kolei znajdują się zioła potencjalnie bezpieczne, nie powodujące interakcji z doustną antykoncepcją hormonalną, natomiast z uwagi na obecność salicylanów (kora wierzby) warto zachować ostrożność i stosować lek sporadycznie, gdy jest to nieodzowne, zachowując możliwie jak najdłuższy odstęp czasowy pomiędzy lekiem ziołowym a pigułką antykoncepcyjną.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-preparatow-ziolowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy