Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten lek wchodzi w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi?

Dzień dobry, proszę o informację, czy lek Asentra 50mg wchodzi w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi Zoely?
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek przeciwdepresyjny, który Pani bierze prawdopodobnie nie wchodzi w interakcje z tabletkami doustnej antykoncepcji hormonalnej – oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować go bez obaw o zachowanie skuteczności antykoncepcyjnej tabletek.

Proszę jednak pamiętać o zachowaniu odstępu czasowego pomiędzy stosowanymi lekami a pigułkami doustnej antykoncepcji hormonalnej.

O tym, co wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy