Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Coaxil to lek stosowany podczas leczenia stanów depresyjnych. W ulotce leku udostępnionej przez producenta tego preparatu nie ma informacji o ewentualnych interakcjach z doustnymi środkami antykoncepcji hormonalnej.

W związku z tym lek ten nie będzie wpływał na skuteczność przyjmowanych przez Panią tabletek antykoncepcyjnych Vibin. W ramach bezpieczeństwa najlepiej jednak zachować co najmniej godzinny odstęp czasowy pomiędzy tymi tabletkami.

Potwierdzeniem tego są słowa jednego z naszych ekspertów, które znajdzie Pani w formie odpowiedzi na pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-coaxil-koliduje-z-tabletkami-microgynon.

Inne pytania o lek Coaxil znaleźć można pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-lek-coaxil-utrzymuje-sie-w-organizmie-po-odstawieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-stosujac-coaxil-mozna-starac-sie-o-dziecko, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/oddanie-krwi-a-stosowanie-leku-coaxil.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty