Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie jest zalecane jednoczesne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych oraz antybiotyku. Antybiotykoterapia pomaga w walce z infekcją, ale jednocześnie negatywnie wpływa na florę bakteryjną jelit już od pierwszej dawki.

Aby tabletki mogły się dobrze wchłonąć (a tym samym zapewnić ochronę antykoncepcyjną) niezbędna jest prawidłowo działająca flora bakteryjna jelit. W związku z tym antybiotyk osłabia działanie tabletek.

Choć w ulotce leku Rovamycine nie ma informacji na temat doustnej antykoncepcji hormonalnej, to mimo to, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu.

Należy więc stosować dodatkową formę ochrony zarówno podczas przyjmowania antybiotyku, jak i 7 dni (lub dłużej) po zakończeniu kuracji.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-rovamycine-wplywa-na-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych-vibin, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dodatkowe-srodki-antykoncepcyjne-przy-rovamycine.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy