Czy zioła obniżają skuteczność tej antykoncepcji?

Witam zaczynam odrobaczanie czyli będę brała pasolek piołun, wrotycz , goździki i łyżka węgla aktywnego wieczorem a potem olej z oregano czy te rzeczy osłabia działanie tabletek anty i leku na tarczyce ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

węgiel aktywny może doprowadzić do tego, że substancje czynne z tabletki antykoncepcyjnej nie wchłoną się, dlatego lepiej unikać jego stosowania podczas doustnej antykoncepcji hormonalnej. Jeśli jednak konieczne jest jego stosowanie, to najlepiej przyjąć go co najmniej po czterech godzinach od połknięcia tabletki, aby mieć pewność, że się wchłonęła.

Jeśli chodzi o pozostałe składniki, a więc olej z oregano, piołun, wrotycz czy goździki, to nie powinny one wpływać na działanie antykoncepcji.

Nie napisała Pani, o jaki lek na tarczycę chodzi oraz z jakiego powodu go Pani przyjmuje, dlatego kwestię tę najlepiej omówić z lekarzem prowadzącym.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wegiel-i-tabletka-antykoncepcyjna-co-z-ochrona,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wegiel-leczniczy-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.