Czy przyjmowanie suplementu z żelazem obniża skuteczność antykoncepcji?

Witam, Zażywam tabletki antykoncepcyjne Bonadea, zaczęłam również suplementować żelazo (Ferovit). Czy przyjmowanie suplementu z żelazem obniża skuteczność antykoncepcji?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

żelazo w formie leku czy suplementu nie wpływa w żaden sposób na skuteczność antykoncepcji hormonalnej – może Pani zażywać je bez obaw.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-bogata-w-zelazo.

Natomiast proszę pamiętać, że aby zapewnić wszystkim zażywanym lekom jak najlepszą wchłanialność, a co za tym idzie – skuteczność, warto zachować odstęp czasowy pomiędzy żelazem czy preparatami witaminowymi a pigułkami antykoncepcyjnymi.

O tym, co może wpływać na skuteczność antykoncepcji hormonalnej, przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do uważnej lektury: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.