Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, wymienione przez Panią suplementy i mikroelementy nie powinny kolidować z doustną antykoncepcją hormonalną, ale sugerowałabym zachowanie kilkugodzinnego odstępu między tabletką hormonalną a stosowanymi preparatami. Pozwoli to zyskać pewność, że wchłanialność zarówno antykoncepcji, jak i suplementów diety jest właściwa. Proszę zwłaszcza zachować ostrożność przy zażywaniu preparatów z żelazem – należy je spożywać w obecności witaminy C (zapewnia lepszą przyswajalność tego pierwiastka). Ta z kolei może wchodzić w interakcje z antykoncepcją hormonalną (ilość powyżej 1000 mg/dobę – przyspiesza rozpad tabletki, przez co może zwiększać stężenie hormonów w organizmie). Jeśli jest Pani zainteresowana tematem suplementów, to zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/ostroznie-z-suplementami-diety. Tu z kolei znajdzie Pani informacje na temat zasadności stosowania niektórych suplementów i witamin syntetycznych: https://zywienie.abczdrowie.pl/suplementacja-witamin. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy