Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie jest znany wpływ astaksantyny na antykoncepcję, stąd nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Jeśli chodzi o suplementy diety, wskazana jest ostrożność, ponieważ rzadko bada się ich interakcje z lekami (wypuszczenie suplementów diety na rynek tego nie wymaga, w tej kwestii przepisy nie są zbyt restrykcyjne).

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/co-warto-wiedziec-o-astaksantynie.

Stąd zalecałabym ostrożność – bardzo prawdopodobne, że ten przeciwutleniacz nie ma żadnego wpływu na pigułki, niemniej jeśli chce Pani go zażywać, proponuję zachowanie możliwie najdłuższego odstępu czasowego między astaksantyną, a tabletkami antykoncepcji hormonalnej.

O tym, co wchodzi w interakcje z doustną antykoncepcją hormonalną przeczyta Pani w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy