Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Falvit może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, zażywam tabletki antykoncepcyjne Yaz i chciałabym zacząć przyjmować falvit. Czy falvit może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych? Najbardziej obawiam się chromu, który znajduje się w składzie tablet k, a ponoć on może osłabiać działanie antykoncepcji
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

może Pani stosować Falvit bez obaw – zawarta w nim ilość chromu nie wpłynie negatywnie na stosowaną antykoncepcję hormonalną. Choć dużo mówi się o niekorzystnych interakcjach pewnych suplementów, witamin, ziół czy pokarmów na tę metodę antykoncepcji, to zazwyczaj ilości wymienionych przeze mnie składników nie stanowią zagrożenia. Oto odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/interakcje-miedzylekowe-pomiedzy-falvitem-a-yasminelle.

Natomiast proszę pamiętać, że warto zachować ostrożność i aby nie utrudniać wchłaniania hormonów z przewodu pokarmowego do krwi, warto zachować kilkugodzinny odstęp pomiędzy tabletką antykoncepcyjną a jakimkolwiek lekiem czy suplementem diety.

Więcej o tym, co może osłabiać działanie pigułek antykoncepcyjnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy