Czy Falvit może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, zażywam tabletki antykoncepcyjne Yaz i chciałabym zacząć przyjmować falvit. Czy falvit może osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych? Najbardziej obawiam się chromu, który znajduje się w składzie tablet k, a ponoć on może osłabiać działanie antykoncepcji

Redakcja abcZdrowie

Witam,

może Pani stosować Falvit bez obaw – zawarta w nim ilość chromu nie wpłynie negatywnie na stosowaną antykoncepcję hormonalną. Choć dużo mówi się o niekorzystnych interakcjach pewnych suplementów, witamin, ziół czy pokarmów na tę metodę antykoncepcji, to zazwyczaj ilości wymienionych przeze mnie składników nie stanowią zagrożenia. Oto odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/interakcje-miedzylekowe-pomiedzy-falvitem-a-yasminelle.

Natomiast proszę pamiętać, że warto zachować ostrożność i aby nie utrudniać wchłaniania hormonów z przewodu pokarmowego do krwi, warto zachować kilkugodzinny odstęp pomiędzy tabletką antykoncepcyjną a jakimkolwiek lekiem czy suplementem diety.

Więcej o tym, co może osłabiać działanie pigułek antykoncepcyjnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.