Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ani maść cynkowa, ani ichtiolowa nie powinny w żaden sposób wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, choć należy zauważyć, że nie ma żadnych badań, które wskazywałyby na zależność pomiędzy wspomnianymi preparatami.

Wystąpienie interakcji wydaje się jednak mało prawdopodobne z uwagi na miejscowe działanie, w obrębie naskórka, obu maści. Bez przenikania do krwiobiegu istnieje niemal zerowe ryzyko, by maści mogły wchodzić w interakcje z jakimkolwiek lekiem stosowanym doustnie.

Być może zainteresuje Panią także nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy