Czy maść przeciwgrzybiczna lub globulka dopochwowa osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Czy maść przeciwgrzybiczna lub globulka dopochwowa osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych?Jeśli tak, to na jak długo i jak to wygląda z doustnymi lekami przeciwgrzybicznymi, jak długo należy się zabezpieczać dodatkowo? Dziękuję, Anna.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Maść ani globulka nie wpływają na skuteczność tabletek. Jeśli zaś chodzi o lek doustny, to kwestia ta jest zależna od rodzaju substancji czynnej zawartej w danym leku. W pytaniu nie wymieniła Pani nazwy leku. Informacje na temat interakcji znajdują się zawsze na ulotce leku. Jeżeli widnieje tam, że preparat ten obniża skuteczność hormonalnych środków antykoncepcyjnych, to należy wstrzymać się od współżycia lub zastosować prezerwatywę przez cały okres przyjmowania go.

Pozdrawiam!