Tabletki antykoncepcyjne a leki na epilepsję - czy działanie antykoncepcyjne tabletek jest zmniejszone?

Mam pytanie odnośnie jednoczesnego przyjmowania leków. Skąd mam wiedzieć, czy leki na epilepsję osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W ulotce leków powinna Pani znależć informację, czy lek wpływa na skuteczność antykoncepcji (jeśli informacji nie ma - najprawdopodobniej nie wpływa). Dla pewności warto również zajrzeć do ulotki tabletek antykoncepcyjnych (musi Pan znać nazwę substancji czynnej zawartej w leku na epilepsję - jej nazwa zapisana jest pod nazwą handlową mniejszym drukiem i zwykle kursywą).