Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wpływają tabletki na epilepsję na tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Od dawna choruje na epilepsję i biorę tabletki l*******. Od początku roku biorę tabletki antykoncepcyjne h******** zawsze o tej samej porze oraz żadna nie została pominięta. Czy w takim połączeniu tabletki na epilepsje zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, czy może jest odwrotnie? Niestety w ulotkach jest tak napisane, że faktycznie nie wiadomo jakie działanie mają jedne na drugie.

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.
Od dawna choruje na epilepsję i biorę tabletki l*******. Od początku roku biorę tabletki antykoncepcyjne h******** zawsze o tej samej porze oraz żadna nie została pominięta.
Czy w takim połączeniu tabletki na epilepsje zmniejszają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, czy może jest odwrotnie? Niestety w ulotkach jest tak napisane, że faktycznie nie wiadomo jakie działanie mają jedne na drugie.

Witam.

Przyjmowany przez Panią lek na epilepsję w niewielkim stopniu wpływa na stężenie doustnych środków antykoncepcyjnych w surowicy. Natomiast tabletki mogą zmniejszać stężenie leku w surowicy, a co za tym idzie osłabiać jego działanie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy