Czy to może osłabić działanie moich tabletek antykoncepcyjnych?

Bodymax plus, a tabletki antykoncepcyjne (vibin mini ). Chciałabym zacząć stosować bodymax (brakuje mi energii, samopoczucie ostatnio mam gorsze), ale boje się, ze to może osłabić działania tabletek antykoncepcyjnych.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

preparat ten zawiera witaminy, minerały oraz wyciąg z żeń-szenia – żaden z tych składników nie powinien wpłynąć w jakikolwiek sposób na przyswajalność hormonów z pigułek antykoncepcyjnych. Nie ma Pani powodu do obaw.

Proszę jednak pamiętać, by na wszelki wypadek zachować odstęp czasowy pomiędzy preparatem witaminowym a tabletką antykoncepcyjną, dzięki czemu nic nie zaburzy wchłaniania składników aktywnych tabletki.

O tym, co ma negatywny wpływ na tabletki antykoncepcyjne i może osłabiać ich działanie przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.