Czy ten lek może obniżać działanie antykoncepcji?

Czy Sinules WEGAFARM obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Sinules to suplement diety na bazie roślinnych ekstraktów, z których żaden nie powinien wchodzić w interakcję z antykoncepcją hormonalną, więc nie ma Pani powodu do obaw. Jednak dla pewności warto zachować kilkugodzinny odstęp między pigułką antykoncepcyjną a preparatem Sinules, dzięki czemu nic nie zaburzy wchłaniania hormonów do krwiobiegu.

Być może zechce Pani zapoznać się z tym artykułem, wskazuje na jakie substancje i leki należy uważać podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.