Czy amol obniża działanie antykoncepcji?

Witam, Czy amol obniża działanie antykoncepcji? Przy bólu brzucha wzięłam kilka kropel amolu na łyżeczkę z cukrem. Niecałe 3 godziny po tym zażyłam tabletkę hormonalną. Czy skuteczność została naruszona? Kobieta, 23 lata

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zdecydowanie nie ma Pani powodu do obaw – Amol nie wchodzi w interakcje z antykoncepcją hormonalną, zwłaszcza gdy zostanie użyty w tak małym stężeniu. Dodatkowo zachowała Pani długi odstęp czasowy, co jest szczególnie istotne przy jednoczesnym stosowaniu pigułek antykoncepcyjnych oraz innych leków czy suplementów diety.

O tym, co zdecydowanie nie powinno być łączone z antykoncepcją hormonalną przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.