Czy tabletki z takim składem mogły wpłynąć na skuteczność antykoncepcji?

Witam Mam pytanie. Ostatnio zaczęłam brać tabletki wspomagające spalanie tłuszczu i zmniejszające apetyt. Czy tabletki z takim składem mogą wpłynąć na skuteczność antykoncepcji w postaci pigułek (antykoncepcję stosuję 4 miesiące a wspomagacz kilka dni)? Skład: Aminokwasy: L-karnityna, L-tyrozyna. Witaminy z grupy B: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B6 (pirodyksyna), B12 (kobalamina). Wyciągi roślinne: ekstrakt z owoców Acai, Ekstrakt ze skórki owoców Garcinia Cambogia, Ekstrakt z owoców czarnego pieprzu (95% piperyny). Kofeina i chrom.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

te tabletki nie powinny obniżać skuteczności działania antykoncepcji hormonalnej, lecz zalecałabym ostrożność – nie napisała Pani w jakim stężeniu pojawia się w suplemencie diety chrom, jednakże jest on składnikiem, który może wchodzić w interakcje z lekami. Więcej o substancjach obniżających skuteczność antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Chrom wpływa negatywnie na wchłanianie hormonów do krwi, zatem jeżeli zależy Pani na stosowaniu tego preparatu, to proszę pamiętać o zachowaniu nawet 4-5-godzinnego odstępu pomiędzy zażyciem pigułki antykoncepcyjnej a suplementem.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to szczegółowo o chromie traktuje ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/chrom-na-odchudzanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.