Czy to obniży skuteczność antykoncepcji?

Czy Mumio-Shilajit Mocne kości obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najprawdopodobniej preparat zawierający mumio-shilajit nie ma wpływu na antykoncepcję hormonalną, natomiast sugeruję zachowanie odstępu czasowego (nawet 4-godzinnego) pomiędzy jakimkolwiek suplementem diety a tabletkami antykoncepcyjnymi. Być może zainteresuje Panią nasz artykuł dotyczący działania shilajit himalajskiego: https://portal.abczdrowie.pl/mumio-shilajit-himalajskie-wlasciwosci-i-zastosowanie.

Z uwagi na brak badań dotyczących wpływu czy interakcji środków naturalnych oraz suplementów ziołowych z lekami zaleca się ostrożność w ich zażywaniu. Natomiast w tym artykule zostały wyszczególnione m.in. leki, które na pewno wpłyną negatywnie na skuteczność tej formy antykoncepcji: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.