Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zjedzenie lodów grejpfrutowych mogło wpłynąć na skuteczność tabletek?

Czy zjedzenie gałki lodów grejpfrutowych mogło wpłynąć na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Nie pamietam jaki czas upłynął między zjedzeniem loda a przyjęciem tabletki
KOBIETA, 22 LAT 9 miesięcy temu

Powikłania cesarskiego cięcia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

absolutnie nie ma to znaczenia i nie wpływa na obniżenie skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Przyjmuje się, że flawonoidy i furanokumaryny zawarte w grepfrucie blokują działanie enzymów powodujących, że hormony z tabletek są wchłaniane do krwiobiegu. Jednak produkty o smaku tego owocu bądź zawierające znikomy procent grejpfruta czy jego soku nie mają wpływu na antykoncepcję hormonalną. Być może zainteresuje Panią odpowiedź naszego eksperta na pytanie o interakcję pomiędzy produktami zawierającymi grejpfruta a tabletkami antykoncepcyjnymi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wodka-grejpfrutowa-zmniejsza-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych.

Natomiast proszę pamiętać, by nie popijać pigułek hormonalnych sokiem z grejpfruta oraz zachować ostrożność i odstęp czasowy pomiędzy tabletkami antykoncepcyjnymi a innymi lekami bądź suplementami diety. Być może ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy