Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie zachodzą żadne interakcje pomiędzy doustną antykoncepcją hormonalną a preparatami zawierającymi żelazo. Może je Pani stosować bez obawy o obniżenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Odsyłam do odpowiedzi eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazywanie-kwasu-foliowego-i-zelaza-podczas-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Ponieważ jednak Szelazo należy zażyć po posiłku, to sugerowałabym, by zachowała Pani kilkugodzinny odstęp czasowy pomiędzy suplementem diety i antykoncepcją, aby oba preparaty mogły się wchłonąć w jak największym stopniu.

Być może zainteresuje Panią również nasz artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-w-anemii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy