Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można przyjmować kreatynę, jeśli się stosuje te tabletki?

Witam mam pytanie czy można przyjmować kreatynę jeśli stosuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini? Czy kreatyna nie spowoduje zaburzenia działania?
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

może Pani stosować kreatynę jako suplement diety, ale proszę pamiętać o odpowiednim dawkowaniu. Choć istnieje szereg zalet tego specyfiku, to nieumiejętnie dawkowany może być szkodliwy – w Pani przypadku spowodowanie ewentualnych problemów trawiennych (biegunki) może wpływać negatywnie na działanie antykoncepcji hormonalnej. Zachęcam do lektury artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-stosowania-kreatyny-dawkowanie-dolegliwosci.

Warto również zachować kilkugodzinny odstęp czasowy pomiędzy zażyciem pigułki antykoncepcyjnej a jakimkolwiek suplementem diety lub lekiem, by nic nie utrudniało wchłonięcia hormonu do krwi. Proszę także zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-bialka-i-kreatyny-podczas-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy