Czy mogłabym zmienić godzinę przyjmowania tabletki?

Witam mam pytanie nazywam tabletki antykoncepcyjne vibin mini i zawsze brałam je o 11 a teraz chciałabym zacząć je brać o 8. Czy z nowym opakowaniem mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletki?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, rozpoczynając nowe opakowanie może Pani przesunąć godzinę zażycia pigułki, w przypadku tak krótkiego odstępu czasowego może Pani również zrobić to w trakcie rozpoczętego blistra – nie zmniejszy to skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Tutaj odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zmiany-godziny-przyjmowania-tabletek-vibin-mini.

O tym, jak prawidłowo zażywać pigułki doustnej antykoncepcji hormonalnej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.