Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogłabym zmienić godzinę przyjmowania tabletki?

Witam mam pytanie nazywam tabletki antykoncepcyjne vibin mini i zawsze brałam je o 11 a teraz chciałabym zacząć je brać o 8. Czy z nowym opakowaniem mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletki?
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, rozpoczynając nowe opakowanie może Pani przesunąć godzinę zażycia pigułki, w przypadku tak krótkiego odstępu czasowego może Pani również zrobić to w trakcie rozpoczętego blistra – nie zmniejszy to skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Tutaj odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zmiany-godziny-przyjmowania-tabletek-vibin-mini.

O tym, jak prawidłowo zażywać pigułki doustnej antykoncepcji hormonalnej przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy