Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jednorazowe przyjęcie leku Controloc po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej wpłynie na jej działanie?

Czy jednorazowe przyjęcie lęku controloc 40 40 mg ok 6 h po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej OC35 wpłynie na działanie antykoncepcji?
KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma takiej obawy, leki z grupy IPP (inhibitorów pompy protonowej) nie powinny wpływać w żaden sposób na antykoncepcję hormonalną. Proszę pamiętać, by uważnie zapoznać się z ulotką tabletek antykoncepcyjnych – tam producent zamieszcza informacje na temat ewentualnych interakcji preparatu z konkretnymi grupami leków. Najczęściej są to antybiotyki, a także psychotropy. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Natomiast w przypadku zachowania tak dużego odstępu czasowego może mieć Pani pewność, że hormony z pigułki wchłonęły się do krwiobiegu całkowicie, a ich działanie nie zostało zaburzone. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ipp-zmniejsza-dzialanie-tabletek-antykoncepcyjnych-vibin-mini.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy