Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki może być zamiennik dla takiego leku?

Witam. Szukam zamiennika dla Dexilant 30mg
KOBIETA, 22 LAT 4 tygodnie temu

Zalecenia dla pacjentów po badaniu endoskopowym

Badanie endoskopowe służy ocenie stanu narządów wewnętrznych. Jakie są zalecenia dla pacjentów po wykonaniu tego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ten lek zawiera dekslanzoprazol i nie ma swojego zamiennika. Należy jednak do leków z grupy IPP, więc jeżeli z jakiegoś powodu nie może Pani stosować leku Dexilant bądź jest niedostępny w aptece, proszę porozmawiać z lekarzem o możliwości rozpoczęcia leczenia innym lekiem z grupy inhibitorów pompy protonowej.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat leków z grupy IPP znajduje się w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy