Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy któryś z tych leków mógł zaburzyć działanie antykoncepcji?

jestem w trakcie drugiego tygodnia zażywania tabletek Vines z pierwszego mojego opakowania, dokładnie 11 dzień, od 5 do 9 dnia byłam chora i brałam takie leki jak Neosine Gripex Mesopral oraz Sinulan. Czy któryś z tych leków mógł zaburzyć działanie anykoncepcji i powinnam w najbliższym czasie korzystać z dodatkowego zabezpieczenia?
KOBIETA, 18 LAT 6 miesięcy temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

żaden z wymienionych przez Panią leków nie powinien mieć wpływu na skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Proszę jednak na przyszłość pamiętać o bezpiecznym odstępie czasowym pomiędzy lekami tak, aby zagwarantować właściwe wchłonięcie leków hormonalnych do krwiobiegu. Dodatkowo istotne jest, by Mesopral, który należy do kategorii inhibitorów pompy protonowej, zażywać na czczo. Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy