Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Do którego leku powinnam przyjmować lek osłonowy?

Witam, Biorę leki Acard, Atoris, Vivacor, Tritace, Trifas, Bixebra. I dodatkowo lek osłonowy Controloc. Ale nie wiem do jakiego leku, czy też leków biorę ten lek oslonowy. Bo nie zapytałam lekarza. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 71 LAT 3 miesiące temu

Badania krwi - TG

TG ? czyli trójglicerydy ? są estrami gliceroli i kwasów tłuszczowych. Są również podstawowym substratem energetycznym w organizmie oraz składnikiem tkanki tłuszczowej. Sprawdź czym grozi ich nadmiar ? czyli czym jest hipertriglicerydmia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Controloc to lek należący do grupy tzw. inhibitorów pompy protonowej, których działanie opiera się hamowaniu wydzielania kwasu żołądkowego. Stosuje się go w leczeniu wrzodów i choroby refluksowej. Niekiedy wskazane jest stosowanie pantoprazolu właśnie w celu osłonowym, jako że leki przeciwzapalne z kategorii NLPZ hamują wydzielanie prostaglandyn. Te z kolei powlekają żołądek ochronną otoczką, przeciwdziałając uszkodzeniom śluzówki.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/ipp-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

W Pani przypadku prawdopodobnym wskazaniem do stosowania leku Controloc jest przede wszystkim liczba stosowanych na co dzień przez długi czas leków kardiologicznych, niemniej warto zapytać lekarza prowadzącego o konieczność zażywania leku z grupy IPP.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy