Jak szybko zneutralizować ból brzucha?

Witam, Od kilku dni zazywam tabletki przeciwbolowe na bol plecow. Przed sniadaniem zazywam tabletki oslonowe na zoladek. Niestety dzisiaj zaczal bolec mnie brzuch. Jak go moge szybko zneutralizowac?

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne często wywołują zapalenie żoładka i to może być przyczyna bólu brzucha. Powinna Pani albo przerwać stosowanie tych leków, albo przyjmować jednocześnie leki osłonowe w grupy inhibitorów pompy protonowej, takich jak omeprazol czy pantoprazol w odpowiednio dużej dawce.