Zapalenie błony śluzowej żołądka a dieta

Od listopada cierpię na zapalenie błony śluzowej żołądka. Utrzymuję odpowiednią dietę. Na początku brałam Pamyl, przerwałam leczenie z powodu migreny i złego samopoczucia, po około 2 tygodniowej przerwie zaczęłam stosować Omeprazol Max przez dwa tygodnie, czułam tylko przesycenie żołądka i mdłości. Po dwóch miesiącach przerwy od nowa biorę Pantoprazole Bluefish, jednak zamiast poprawy znów mam mdłości, bóle brzucha, czuję się pełna. Czy zmiana leku na jakiś inny z grupy pantoprazoli ma sens?

Można zmienić grupę leków w zakresie nie samego pantoprazolu, bo to już ostateczny lek, ale w grupie inhibitorów pompy protonowej (są nowszego typu). Radziłbym także wykonać kontrolną gastroskopię, aby konkretnie ocenić obecny stan górnego odcinka przewodu pokarmowego. Może np. wskazane będzie włączenie leków prokinetycznych. Oczywiście także należałoby skonsultować się z gastroenterologiem, który powinien włączyć odpowiednie postępowanie do Pani przypadku.