Czy powinien mnie martwić taki okres?

Witam. Mam pytanie w sprawie okresu. Ajpierw iposze sutuacje z ostatnich miesiecy. Mój chłopak siedział w więzieniu prawie trzy miesiące. Wtedy doświadczałam ekstremalnego stresu. Miałam szereg różnych objawów somatycznych których w normalnej sytuacji nie ma. Były to migreny, bilety brzucha i mdlosci na widok funkcjonariuszy. Poza tym jeździłam do zakładu karnego co mnie wiele kosztowało. Kiedy chlopak wrocil dostałam okresu tydzień wcześniej tak jakby przyszedł z nadmiaru emocji. Teraz mam czwarty dzień i nadal leci tyle co 3go dnia. To moja taka druga sytuacja w życiu (wtedy okres wyrównał się sam). Teraz jednak mam 37 lat i nie wiem czy organizm sobie poradzi. Dodam że wyniki krwi które robiłam zanim to się stało są w porządku. Moje wcześniejsze miesiączki kiedy nic sie takiego nie działo mieściły się w zakresie 4-7 dni. Sam cykl 24-27 dni.
KOBIETA, 37 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zazwyczaj krwawienie miesiączkowe trwa od trzech do siedmiu dni. Czterodniowe krwawienie nie jest więc niepokojące. Bardzo możliwe, że Pani organizm zareagował w ten sposób na skutek stresu i z tego powodu miesiączka pojawiła się wcześniej niż powinna.

Z opisu nie wydaje się, aby Pani stan był niepokojący. Proszę jednak obserwować swój organizm. Gdyby krwawienie przedłużało się i trwało dłużej niż siedem dni, to warto zapisać się na wizytę do ginekologa.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-okres-moze-mi-sie-spozniac-z-powodu-stresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wydluzony-okres-i-zmiana-charakteru-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-stres-a-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.