Czy powinno mnie martwić to wcześniejsze krwawienie?

Dzien dobry, Od ponad 1.5 roku stosuje krążki antykoncepcyjne Adaring, ostatnio 6 dni przed wyciągnięciem krążka dostałam krwawienia, jakby przedwczesny okres. Nigdy takie zdarzenie nie miało wcześniej miejsca. Akurat miesiąc wcześniej miałam wizytę u ginekologa mówił że jest wszystko ok. Jeżeli chodzi o coś nowego w moim życiu co mogłoby mieć wpływ na krążek to od miesiąca zażywam metformine, fibraxine, intesta tempo, tribux forte ,sanprobi ibs oraz przed 6 dni Relafalk i antybiotyk na przeziębienie, gdyż zachorowałam w między czasie oraz zmieniłam ilość posiłków, trochę tryb życia na zdrowszy. Wykonałam test i jest negatywny. Czy jest to powód do niepokoju ? Czy krążek wyjąć normalnie po 21 dniach jak zawsze ?
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nieregularne krwawienia podczas stosowania krążków antykoncepcyjnych mogą się zdarzać i jeśli nie są zbyt uciążliwe, to najprawdopodobniej nie stanowią powodu do niepokoju.

Niespodziewane krwawienie mogło mieć również związek z zażywaniem leków, przeziębieniem oraz zmianą trybu życia, co zmieniło ogólną kondycję organizmu.

Jeśli sytuacja jest jednorazowa, to proszę się nie przejmować i stosować krążek antykoncepcyjny Adaring według schematu. Gdyby jednak krwawienie utrzymywało się lub powtarzało, to proszę skonsultować się z ginekologiem.

Podobne pytania znaleźć można tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieoczekiwane-krwawienie-w-czasie-stosowania-krazka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-krazku-dopochwowym-nuvaring,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-przypadku-wczesniejszego-wystapienia-okresu-nalezy-wyjac-krazek-antykoncepcyjny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.