Dlaczego krwawienie dalej się nie pojawia?

Dzień dobry, Mam 44 lata stosuje antykoncepcję - krążek dopochwowy Mirgi od paru lat po wcześniejszym stosowaniu tabletek . Teraz jest 3 cykl podczas którego nie wystąpiło krwawienia . Po drugim cyklu zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywnie . Teraz nadal nie pojawil się okres. W kwietniu robiłam cytologię wyszła dobrze oraz marker 125 Wszystko wyszło dobrze . W czerwcu miałam bardzo mocne krwawienie w lipcu już mniejsze. Byłam pod koniec lipca u lekarza USG dopochwowe wyszło dobrze .

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy do ponownej wizyty u ginekologa.

Zdarzają się bowiem sytuacje, iż brak krwawienia podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego nie wystąpi. Jeśli jest to jednorazowa sytuacja, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju.

Należy skontaktować się z lekarzem w momencie, gdy krwawienie nie pojawi się dwa razy pod rząd. Może to świadczyć o obecności ciąży, dlatego warto powtórzyć test ciążowy. Nasi specjaliści są zdania, iż przejściowo może występować brak miesiączek przy krążku antykoncepcyjnym.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-pierwszym-miesiacu-stosowania-krazka-moze-nie-byc-krwawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-mam-krwawienia-pu-usunieciu-krazka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-normalne-ze-po-przejsciu-na-krazek-nie-mam-miesiaczek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.