Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli test ciążowy wykluczył zapłodnienie, to nie ma Pani powodu do obaw. Proszę kontynuować zażywanie pigułek zgodnie ze schematem. Ponieważ jest to dopiero drugie Pani opakowanie od momentu rozpoczęcia stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, to tego typu zaburzenia są możliwe (nawet przez 4 pierwsze miesiące).

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych.

Być może we krwi wciąż utrzymuje się wysokie stężenie hormonów lub endometrium nie osiągnęło grubości wymagającej złuszczenia. Jest to zupełnie naturalne podczas stosowania tego typu antykoncepcji. W razie gdyby krwawienie nie pojawiło się również w kolejnym cyklu, wówczas warto skonsultować się dla pewności z ginekologiem – może przepisać Pani inny preparat.

Odsyłam do odpowiedzi ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-brak-krwawienia-z-odstawienia-jest-powodem-do-niepokoju oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy