Dlaczego nie wystąpiło krwawienie podczas brania tabletek?

Witam stosuje od 6 lat tabletki naraya plus. W ostatnim miesiącu nie nastąpiło krwawienie podczas brania tabletek placebo wykonałam test w dniu ostatniej tabletki i tydzień później oba były negatywne. W tym miesiącu podobna sytuacja brak krwawienia zrobiłam test też jest negatywny. Dzwoniłam do lekarza mówi że mogę zacząć kolejne opakowanie skoro testy są negatywne. Chciałam zapytać czy to normalne czy są powody do niepokoju ?czy jest możliwość ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w postaci tabletek doustnych krwawienie z odstawienia może nie wystąpić. Najczęściej jest to sytuacja jednorazowa i nie świadczy o braku skuteczności antykoncepcji, lecz wynika ze zmian hormonalnych.

Jeśli brak krwawienia podczas tabletek placebo zdarza się nagminnie należy skontaktować się ze swoim ginekologiem, co też Pani uczyniła. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań do dalszego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, to zapewne tak jest, chociaż warto byłoby udać się do gabinetu, aby lekarz mógł Panią zbadać.

Najprawdopodobniej nie ma możliwości ciąży, skoro testy dają wynik negatywny.

Podobne pytania znajdzie Pani po kliknięciu w poniższe linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednorazowy-brak-krwawienia-w-trakcie-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-placebo, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-podczas-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych-placebo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.