Dlaczego moja miesiączka jeszcze nie wystąpiła?

Witam. Brałam tab antykoncepcyjne 4 dni ale strasznie źle się po nich czułam i odstawilam. Zabezpieczałam się więc nie jest możliwa ciaza ale 5 dni spoznia mi sie okres. Czy to może być przez te tabletki?
KOBIETA, 39 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jak najbardziej, opóźnienie okresu może wynikać z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.

Nie wspomina Pani, w jakim dniu cyklu miesiączkowego rozpoczęła Pani stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej. Producenci tabletek najczęściej zalecają przyjęcie pierwszej tabletki w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego.

Po odstawieniu tabletek (zwłaszcza w środku cyklu) może dojść do nasilenia działań niepożądanych, wśród których często występują zaburzenia miesiączkowania, takie jak opóźnienie naturalnej menstruacji lub plamienia w środku cyklu. Proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę. Może ona nie pojawić się nawet przez kilka miesięcy, choć zazwyczaj jest to kwestią kilku dni lub tygodni.

Z podobnymi pytaniami można zapoznać się po kliknięciu w linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-sidretella,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych-stedirill.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.