Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Stedirill

Witam, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (Stediril 30), dziś jest 28 dzień cyklu, kolejnej miesiączki spodziewam się jutro, jednak nie mam ku temu żadnych objawów, które zazwyczaj miałam. Kiedy więc mogę się jej spodziewać ? Czy to normalne, że po odstawieniu okres się spóźnia ? Dodam, że brałam tabletki ponad 1,5 roku.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku miesiączki w spodziewanym terminie w pierwszej kolejności należy wykonać test ciążowy. Brak krwawienia może być również spowodowany odstawieniem antykoncepcji. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.