Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak liczyć cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam ;-) miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Yaz które brałam przez ponad dwa lata. Odstawiłam po skończeniu całego opakowania.Parę dni po ich odstawieniu krwawiłam przez około 6 dni i jak zaczęły mi się dni płodne przestałam krwawić. Przed krwawieniem raz współżyłam z partnerem. Według starego cyklu jak brałam tabletki powinnam mieć już okres ale spóźnia mi się trzy dni. Czy mój cykl po odstawieniu tabletek zmienił się, jak mam teraz liczyć cykl i kiedy spodziewać się okresu?
KOBIETA ponad rok temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogło dojść do rozregulowania cyklu. W takiej sytuacji trudno jest określić długość cyklu. W opisanej sytuacji w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu powinna Pani wykonać test ciążowy. Do innych przyczyn braku krwawienia należą zaburzenia hormonalne, stres czy niewłaściwa dieta. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy