Jak liczyć cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam ;-) miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne Yaz które brałam przez ponad dwa lata. Odstawiłam po skończeniu całego opakowania.Parę dni po ich odstawieniu krwawiłam przez około 6 dni i jak zaczęły mi się dni płodne przestałam krwawić. Przed krwawieniem raz współżyłam z partnerem. Według starego cyklu jak brałam tabletki powinnam mieć już okres ale spóźnia mi się trzy dni. Czy mój cykl po odstawieniu tabletek zmienił się, jak mam teraz liczyć cykl i kiedy spodziewać się okresu?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej mogło dojść do rozregulowania cyklu. W takiej sytuacji trudno jest określić długość cyklu. W opisanej sytuacji w pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. W tym celu powinna Pani wykonać test ciążowy. Do innych przyczyn braku krwawienia należą zaburzenia hormonalne, stres czy niewłaściwa dieta. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.