Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak liczyć dni?

Witam serdecznie. Ze względu na bolesne i obfite miesiączki dostałam od lekarza leki antykoncepcyjne. Pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dnia okresu, w rezultacie wzięłam 6 tabletek przez 6 dni z jednego blistra, ale niestety bardzo źle się po nich czułam i odstawiłam sama. Po 2 dniach od zaprzestania brania pigułek dostałam normalnego krwawienia, trwającego 5 dni. Teraz nie wiem kiedy mogę się spodziewać okresu? Czy mam liczyć 26 dni (długość mojego cyklu) od pierwszego dnia normalnej miesiączki jaką miałam czyli pierwszego dnia przyjęcia pierwszej tabletki antykoncepcyjnej, czy też 26 dni od dnia pierwszego dnia krwawienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Jest to dla mnie dość istotne, bo chciałam zaplanować sobie urlop, a przy moich bólach miesiączkowych urlop nie będzie na pewno należał do udanych :( Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie. Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych w połowie blistra wprowadziło pewien chaos w Pani organizmie i dlatego trudno ustalić datę, kiedy dostanie Pani krwawienia.

Zasadniczo za pierwszy dzień cyklu uznawany jest pierwszy dzień ostatniego krwawienia i od tego czasu powinna Pani wyliczyć 26 dni. Niestety tak jak wspomniałam to jest tylko teoria, gdyż nie wiadomo jak organizm zareagował na dostarczane hormony i odstawienie ich w połowie blistra.

Pozdrawiam i życzę udanego urlopu