Nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Dlaczego?

Stwierdzono u mnie bardzo wysoki poziom prolaktyny i lekarka przepisała mi tabletki. Nie wzięłam pierwszego dnia cyklu, bo nie mam pojęcia kiedy go mam. Okres mam średnia co pół roku. Skończyłam pierwszy blister, ale niestety miałam biegunkę. Nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Lekarz uprzedzał mnie o niepożądanych skutkach oraz powiadomił, że powinny minąć po dwóch miesiącach. Co to może wszystko oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Skoro miesiączki występują u Pani tak rzadko, można było przed włączeniem tabletek antykoncepcyjnych "wywołać" krwawienie. Biegunka do 3-4 godzin od przyjęcia tabletki może obniżać skuteczność antykoncepcji. W przypadku braku krwawienia z odstawienia należy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy.