Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Mój lekarz ginekolog kazał zacząć brać mi pigułki 5-tego dni miesiączki. 6 października miałam okres teraz 29 pażdziernika dostałam znowu (24 dzień cyklu ). Normalnie cykl mój trwa 28-30 dni. Czy teraz normalnie wziąć tabletki, czy poczekać do następnej miesiączki aż będzie normalnie? dziękuję za odpowiedź

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli wystąpiło krwawienie to powinna Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Po zakończeniu pierwszego opakowania tabletek należy zrobić 7-dniową przerwę (czas bez tabletek). W czasie tej przerwy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. Po 7 dniach przerwy rozpoczyna Pani następne opakowanie- niezależnie od tego czy krwawienie jest nadal. Kolejny cykl i wszystkie następne będą miały 28 dni.