Przerwanie stosowania tabletek antykoncepcyjnych po 10 dniach

Po 10. dniu brania tabletek kompletnie zapomniałam ze stresu brać następne. Mimowolnie zrobiłam przerwę. Teraz mam 16. dzień, wystąpiło mi krwawienie. Czy mam zacząć nowy blister czy poczekać ok. miesiąc, aż dostanę okres? Tabletki są jednofazowe.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po 7 dniowej przerwie może Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego blistra. Przez pierwsze 7 dni proszę jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie.