Pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych a wyregulowanie okresu

Witam. 4 grudnia dostalam miesiaczke i zaczęłam moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych teenia. Okres trwa dłużej niż zawsze. W ulotce piszą że gdy wezmę 21 tabletek i będę miała tygodniową przerwę to okres wystąpi 2-3 dnia przerwy. Czy to oznacza że będę mieć okres co 24 dni? Normalnie miałam co 27. Chce też wspomnieć o tym że nie chciałabym mieć miesiaczki w sylwestra bo już dwa razy się zdazylo. Mogę jakoś przesunac czy nie trzeba? Dziękuję za odpowiedź:)

Witam! Sytuacja w której okres wystąpi za 24 dni od poprzedniego ma miejsce tylko w czasie pierwszego cyklu przyjmowania tabletek. Następne krwawienia będą się pojawiać już w normalnych 28-dniowych cyklach. Jeśli nie chce Pani mieć krwawienia w sylwestra, powinna Pani w tym miesiącu w ogóle nie robić 7-dniowej przerwy. To znaczy że bezpośrednio po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych powinna Pani zacząć przyjmować tabletki z kolejnego opakowania. Po skończeniu drugiego opakowania proszę zrobić 7-dniową przerwę. Krwawienie nastąpi dopiero wtedy.